Buty piłkarskie?

Buty piłkarskie?

Buty piłkarskie lub buty piłkarskie to obuwie używane do gry w piłkę nożną. Są używane głównie na polach trawiastych i mają ćwieki na podeszwie zewnętrznej. W Ameryce Północnej nazywa się je knagami. Są to najczęstsze rodzaje butów do uprawiania sportu. Są one zwykle wykonane ze skóry i sprzedawane w wielu różnych kolorach.

Najlepsze buty piłkarskie są wykonane z miękkiej skóry lub materiału syntetycznego. Pozwala to piłkarzom poczuć piłkę stopami. But jest szyty bardzo małymi szwami, aby zapobiec ocieraniu się stóp zawodnika o inne bloki i umożliwić mu kontrolowanie piłki ze wszystkich stron stopy.

Buty piłkarskie również powinny być lekkie. Lżejsze buty zapewniają graczowi lepszą szybkość i zwinność oraz zmniejszają zmęczenie. Piłkarze często biegają dłużej niż 45 minut, więc będą chcieli kupić lekką parę butów. Jednak piłkarze, którzy grają w piłkę nożną, mogą znaleźć cięższe buty, które lepiej nadają się do gry.

W zależności od rodzaju murawy gracz może wybierać z szerokiej gamy butów piłkarskich. Dobre korki do piłki nożnej na murawie powinny mieć gumowe kołki, które utrzymają się na powierzchni. Niskoprofilowe korki do piłki nożnej najlepiej sprawdzają się na sztucznej murawie i nie radzą sobie tak dobrze na naturalnej trawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powrót na górę